תודה לאתר רשות היחיד על התרומה האדירה לפרויקט

הרצון העליון- לך אלי תשוקתי.
יום כיפור
כותב החידוש: אנונימי

מראה מקומות: מהכתובים

לכל אחד מאיתנו ישנם רצונות,טובים ופחות טובים. יש כאלו המניבים פרי אך לא מעט  מרצונותנו  נמוגים להם אט אט עד שנעלמים. 'רצון' אותיות 'צנור'. כאשר  אנו רוצים להשקות עצים רבים ע"י צינור שפיו בעל קוטר קטן יזרמו המים, אך הפעולה תימשך לאורך זמן.  אך אם ניעזר בצינור בעל פה רחב יותר התוצאות יהיו בהתאם.

הקב"ה אוהב שרצונותנו מתחברים בקנה אחד לרצון העליון. 

אומר דוד המלך:" לעשות רצונך אלוהי חפצתי ותורתך בתוך מעיי".

אדם רוצה לדעת תורה ולהידבק בשכינה  אם ירצה שלימות משמעות הדבר שפתח  קוטר צינורו הרוחני גדל וממילא : "כי שפע ימים יינקו". הקב"ה מזרים… ככתוב: ותורתך בתוך מעיי. מזון רוחני שקיים כקניין בתוכי.

בליל כיפור נאמר את הפיוט: "לך אלי תשוקתי" המחבר כותב את רצונותיו האמתיים של כל יהודי ויהודי; לא כסף וזהב ולא שום תאוות דמיוניות. אלא לעשות את רצונו של בורא העולם!

אך בכדי להידבק  במי שאמר והיה העולם ולהצליח בהליכה בדרכיו צריכים גם לוותר על עניינים הנוגדים את זוך דרכו יתברך. ומוכרח הדבר במציאות. כשם שממשיך ואומר:"לך ידיי לך רגליי" אם רגלנו הוליכו אותנו בדרכים עקלקלות לא יתכן הדבר שבמקביל נתפלא מדוע אין אנו מקבלים מתנות רוחניות. שהרי: "סור מרע ועשה טוב"

ומכאן מהות התשובה!

מדוע כאשר מתחרטים ומתקנים את העבר ומשכללים את העתיד באופן הראוי זוהי בעצם תשובה?

אלא…

תפקיד יצרנו להתיש את כוחנו ורצונותנו הבריאים והחיוביים מעבודתו יתברך. תשובה אותיות תש – ובה( 'ובה' גימטריא 'אחד' להתיש אותנו מהאחד שבשמיים.. )אנו ע"י התשובה שבים לכוחותנו ורצונותנו היסודיים והבריאים. ולכן בנוסף תשובה אותיות 'שובה- ת'. שבים לדרגה הגבוהה ביותר לפני החטא(ת' -האות האחרונה בעלת הערך הגבוה).

 במילה  'כיפור' יש את המילה כפור( קור חזק..) היצר הרע כל ימות השנה 'מחמם' את ענייננו כעס, תאוות, כידוע הוא מאש  ואנו בשר ודם…אך ביום כיפור אני נדמים למלאכים… כביכול בטל מאיתנו היצר הרע וממילא נשאר כפור ובכך שאנו צמים ומתפללים שעות רבות אנו מכפרים ומצננים את אש הבעירה שבתוכנו, ומתקנים את כל מהות חיינו: "כי ביום הזה יכפר עליכם לטהר אתכם מכל חטאתכם לפני ה' תיטהרו". "אתכם מכל חטאתכם לפני" ראשי תיבות אמחל…

בואו כולנו מהיום הזה כאשר הקב"ה מכפר עלינו ומטהר אותנו מכל חטאתינו לקבל קבלה אמיתית ושלימה:"לעשות רצונך אלוהי חפצתי!"

שנזכה.

אהבת? שתף את החידוש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בנושא:

רצון פנימי של דוד המלך

תפילין איך התחיל הסיפור והמצווה

למי הפתילים..

מסע החיים

כי אין הצר שווה בנזק המלך

בכך מסתיים שבחה של אשת רבי עקיבא?

תפריט נגישות

עזרו לנו בהפצה!
השאירו לנו פרטים ואנו נחזור אליכם

גם אתם מועניניים לזכות את הרבים ולעזור לנו בהפצה (לא בתרומה כספית!)

השאירו פרטים וניצור איתכם קשר.

לנוחיותכם: "חידושי העם" גם באפליקציה

היי, רוצה להשאיר חידוש אבל הוא עדיין לא מוכן?

כדי שלא תפספס! תשאיר פרטים ונשלח לך תזכורת בעוד כמה ימים