תודה לאתר רשות היחיד על התרומה האדירה לפרויקט

חיזוק למצב
כללי

מראה מקומות: מקורות בפנים

מה תפקידנו כעת? ואיך נוכל לעזור?

אנחנו נמצאים במלחמה קשה. יש מאות הרוגים, קרוב לאלפיים פצועים והמון חטופים וכוחות הביטחון לוחמים בחירוף נפש בחזית .

זה לא הפעם הראשונה… עוד לפני היותנו לעם ניסו עמים וממלכות לאבדנו ולהשמידנו החל מלבן הארמי שבקש לאבד את הכל וממשיך בשעבוד מצרים שמטרתו היתה לאבד את המשך קיום עם ישראל בשעבוד ובגזירת השלכת הזכרים הילודים ליאור, וכן אחר כניסתנו לארץ הקודש בזמן השופטים, ובחורבן שני בתי המקדש על ידי הבבלים והיונים בזוועות מחרידות כמו שמתואר בגמרות ובמדרשים, וכלה ברדיפות שהיו בזמן היותנו בגלות :פרעות, מסעי הצלב, גזירות איומות, טבח אכזרי, הרג נורא , גזירות ת"ח ות"ט , גירוש ספרד השואה הנוראה וגם כשחזרנו סוף סוף לארץ הקודש היו מלחמות קשות, אסונות ופיגועים…
ובכל אלה עם ישראל עמד בגבורה מסר נפש על קידוש שמו יתברך ולמרות כל הקשיים, הרדיפות, הצרות, הכאב -עם ישראל נשאר נאמן לקדוש ברוך הוא נשאר דבוק בו, דבוק במצוותיו, דבוק בתורתו, ולמרות כל הייסורים הקשים עם ישראל הראה נאמנות לה' יתברך בכל מחיר ! בכל מצב ! ובכל זמן !
וגם כעת כשקמים אויבים אכזריים עלינו לכלותינו נעמוד בגבורה איתנה להתקרב אל הקדוש ברוך הוא להתפלל אליו לזעוק אליו לקרוע שערי שמים שיושיע אותנו ולעשות רצונו,
"והיא שעמדה לאבותינו ולנו שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותינו והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם"
"ובהר ציון תהיה פליטה"
"כי לא יטוש ה' עמו ונחלתו לא יעזוב"
"עימו אנוכי בצרה"
הקדוש ברוך הוא מבטיח שעם ישראל ישאר לעד והוא יהיה איתנו בכל מצב וגם כשאיננו רואים אותו הוא איתנו וגם כשאיננו מרגישים אותו הוא לצידנו ודי להתבונן ולו לרגע ולהבין שה' איתנו שה' מקיים אותנו ומחיינו בכל רגע, כל נשימה שאנו נושמים הינה מתנה מאת ה' כל רגע של חיים הינו חסד מאת הבורא .
איננו יודעים מדוע השם יתברך מביא עלינו את הצרה הזאת אבל דבר אחד אנחנו כן יודעים שה' רוצה אותנו שכעת ובמצב הקשה הזה עם ההזעקות, עם הדי הפיצוצים, עם הפחדים, עם החשש לשלומם של אחינו נעשה את רצונו המותאם למצב הנוכחי …
ומה זה אומר?
1) להתפלל אליו מעומק הלב לדבר איתו "הקול קול יעקב" ואמרו חז"ל שאין תפילה שמתקבלת שאין בה מזרעו של יעקב, כוחנו בתפילה! ועל ידי זה ניוושע !
2) להשרות אוירה טובה בבית ולא חלילה אוירה של פחד ולשדר חוסן וביטחון ובמיוחד לילדים ולעסק בדיבורים טובים מחזקים וחיוביים
3)להימנע ככל האפשר מלשמוע חדשות ולעסוק בספקולציות או פרשנויות וודאי להימנע מלראות תמונות וכדומה זה לא מועיל ואף מזיק וגורם ללחץ מיותר וחרדה. לצד זה מותר וצריך לכאוב על ההרוגים הפצועים והנעדרים, להתפלל עליהם ולסייע ככל יכולתנו לבני משפחותיהם.
4) להישמר מן הסכנה שזה אומר להקפיד על הנחיות פיקוד העורף שהרי ה' נתן לנו את החיים ואנו צרכים לא לאבד את המתנה הנפלאה הזו.
5) ולבטוח בה' שהרי רק הוא יכול להציל ולהושיע אותנו ולא אף אחד אחר "אם ה' לא ישמור עיר שווא שקד שומר" לצבא יש כל כך הרבה כלים להתמודד עם תרחישים כאלו מצלמות משוכללות תצפיות מתקדמות כלי נשק חזקים ואין ספור יכולות עוצמתיות ,ובכל זאת ה' הראה לנו כעת שלא יועילו כל המצלמות, כל התצפיות, כל כלי הנשק, כל היכולות המתקדמות, אם רצון ה' הוא אחר וברגע שה' רוצה שיחדרו לתוך ארץ ישראל אז שום דבר לא יוכל לעצור ולמנוע "אין עצה ואין תבונה נגד ה' " ורק הוא יכול לעצור אותם …
ולזכור תמיד שכל חיזוק אפילו קטן, כל פרק תהילים, כל חסד, כל מצווה, כל לימוד תורה משפיע ועוזר ויעזור לנו בעזרת ה' להתגבר על כל הקושי, הכאב והפחד להנצל מהמצב הזה …
ומה עם הילדים?
הילדים ערים להלך הרוח של ההורים ושואבים מהם חוסן וכוחות התמודדות. אין אפשרות להסתיר מהם את מה שקורה ויחד עם זה, חשוב שההורים יהיו אלו שמתווכים לילדים את מה שקורה ובוחרים מה ואיך לספר להם.
טכניקה פשוטה וזמינה להרגעה בזמני לחץ, כמו שהיה במרחב מוגן לאחר אזעקה
מ =מגע (חיבוק ארוך 45 שניות)
ת =תנועה (ניעור ידים וגוף, טילטול הידיים לצדדים 30 פעמים)
נ =נשימות (לנשום מהאף, לנשוף תוך כדי אמירת בזזזזז, ספירת נשימות ארוכות ועמוקות)
ה =היגד חיובי -אני בטוח.ה ומוגנ.ת / השם אוהב אותנו/ תוך כדי תיפוף הפרפר (יד ימין מתופפת על כתף שמאל ויד שמאל מתופפת על כתף ימין).
ובנוסף לכל זה, השתדלו להיות עסוקים בעשיה חיובית, ועודדו גם את הילדים להיות עסוקים בפעילות תורמת ומועילה.
בתפילה לשלום ולגאולה קרובה במהרה כנאמר בישעיה בחזון אחרית הימים (ב ד) "…וכיתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה"

אהבת? שתף את החידוש

3 תגובות

  1. יישר כח גדול! כל הכבוד! חיזקת! דברים יפים מאוד כתבת..תבורך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בנושא:

היצר שדוחף

מגילת אסתר פרק ב פסוק ט כתוב " וישנה ואת נערותה לטוב ….. "

פרשת משפטים

פורים – מידת השמחה

מה פשר מנהג אכילת אוזני המן, ומדוע זכה המן שמבני בניו ילמדו תורה בבני ברק, ושהמחנך הדגול יצא ממנו

עלון וטהר לבנו – פורים חידושים מקוריים וחיזוקים נפלאים

תפריט נגישות

עזרו לנו בהפצה!
השאירו לנו פרטים ואנו נחזור אליכם

לנוחיותכם: "חידושי העם" גם באפליקציה

היי, רוצה להשאיר חידוש אבל הוא עדיין לא מוכן?

כדי שלא תפספס! תשאיר פרטים ונשלח לך תזכורת בעוד כמה ימים